2017-02-22 15:32:35

Başbakan Binali Yıldırım, MİT'ten gelen ByLock raporunu açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, 'ByLock ile ilgili MİT'ten bilgi istedim. 'Vekil, bakan, siyasetçi ne varsa getirin' dedim. Getirdiler, bir şey yok.' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, MİT'ten gelen ByLock raporunu açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, "ByLock ile ilgili MİT'ten bilgi istedim. 'Vekil, bakan, siyasetçi ne varsa getirin' dedim. Getirdiler, bir şey yok." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde gazetecileri kabul etti. Referandum süreci, terör operasyonları ve Suriye'deki son duruma ilişkin değerlendirmeler yapan Yıldırım, bazı illerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak miting yapılabileceklerini kaydetti ve ilk mitingin pazar günü Kahramankazan'da yapılacağını açıkladı.

"İki başlılık olmaz, tek irade olmalı" diyen Yıldırım, 15 yıldır sistemden kaynaklı sorunların yaşandığını aktardı. "Evet de çıksa hayır da çıksa ülke bölünmez" şeklinde konuşan Başbakan Yıldırım, erken seçimin gündemde olmadığını vurguladı.

YÜKSEKDAĞ'IN MİLLETVEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ
Başbakan Yıldırım, terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili ise, "Yargının kararını yasama dikkate aldı" dedi.

"MİT'E SORDUM, 'YOK BİR ŞEY' DEDİ"
Gazetecilerin 'ByLock' iddialarını sorması üzerine ise Başbakan, " MİT'ten bilgi istedim. 'Vekil, bakan, siyasetçi ne varsa getirin' dedim. Getirdiler, bir şey yok." diye konuştu.

FETÖ İHRAÇLARI
Kamudaki FETÖ ihraçlarına ilişkin de açıklama yapan Başbakan "100 bine yakın mağduriyet başvurusu var. Haksızlık varsa düzenlenecek" dedi. Başbakan, akademisyenlerin ihracına ilişkin ise, "Maalesef bazı yöneticiler geçmiş hesaplarını görüyor" değerlendirmesini yaptı.

BAHÇELİ'NİN İDAM AÇIKLAMASI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında FETÖ'cü hainler için idam taleplerini hatırlatarak, "Meclis'e gelirse kayıtsız destek vereceğiz" demişti. Başbakan Yıldırım, Bahçeli'nin sözlerine ilişkin, "Referandumdan sonra MHP ile konuşuruz" dedi.
Dünkü grup toplantısında yaptığı 'bozkurt' işaretinin sorulması üzerine Başbakan, "Terör örgütleri hariç herkesin işaretini yaparız" karşılığını verdi.Haber Kaynağı : Ahaber
Yorumlar
GÜNCEL
GOOGLE İŞ GÖRÜŞMESİNDE SORULAN 8 SORU

GOOGLE İŞ GÖRÜŞMESİNDE SORULAN 8 SORU

PİGME KABİLESİNDEN 12 KARE

PİGME KABİLESİNDEN 12 KARE

Almanya'nın yeni delegesi meclise renk kattı!

Almanya'nın yeni delegesi meclise renk kattı!